Mokytojas ir mokiniai

Kompozitoriaus Eduardo Balsio 100-mečiui

kovo 1 d. 18.30 val., Klaipėdos koncertų salė

„Kompozitoriui labiausiai reikalingos savybės – tai valia ir gyvenimo patirtis“, – yra sakęs žymus lietuvių kompozitorius, pedagogas Eduardas Balsys. Jo žingsnių aidą mena ir Klaipėdos grindinio akmenys: čia Balsių šeima gyveno beveik 10 metų, čia jaunuolis Eduardas lankė Vytauto didžiojo gimnaziją, čia susidomėjo muzika ir pradėjo mokytis groti net keliais instrumentais. Vėliau, jau tapęs pripažintu kūrėju, dalį savo darbų paskyrė jūrai – nuolatiniam gyvenimo ir kūrybos palydovui.
Pripažinimą ir pagarbą E. Balsys pelnė talentu ir darbu. Rūpestingas pedagogas išaugino keletą kompozitorių kartų, vadovaudamas Lietuvos konservatorijos (dabar LMTA) kompozicijos katedrai. Kompozitoriaus kūryba – tai brandžiausias 3 dešimtmečių lietuvių muzikos derlius, šiandien tapęs klasika
2019 metais minime E. Balsio 100-metį. Šiai sukakčiai bus dedikuotos kelios Klaipėdos koncertų salės koncertinės programos. Pirmoji iš jų – Klaipėdos kamerinio orkestro programa „Mokytojas ir mokiniai“. Joje skambės paties E. Balsio ir jo mokinių Anatolijaus Šenderovo, Fausto Latėno, Vidmanto Bartulio kūryba. Kartu su Mindaugo Bačkaus vadovaujamu Klaipėdos kameriniu orkestru ją atliks fortepijoninis trio „Fort Vio“: Ingrida Rupaitė-Petrikienė (smuikas), Povilas Jacunskas (violončelė) bei E. Balsio vaikaitė Indrė Baikštytė (fortepijonas).

Atlieka: Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistai: fortepijoninis trio „Fort Vio“: Ingrida Rupaitė-Petrikienė (smuikas), Povilas Jacunskas (violončelė), Indrė Baikštytė (fortepijonas)
Koncertą veda muzikologas Viktoras Gerulaitis
Programoje: Eduardo Balsio, Anatolijaus Šenderovo, Fausto Latėno, Vidmanto Bartulio kūriniai

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Klaipėdos koncertų salės inf.