Koncerte „Aš – senas jūrininkas“ prognozuojamas jaunos energijos sprogimas

Lapkričio 10 d. kartu su Klaipėdos valstybiniu muzikiniu teatru pakviesime į teatralizuotą kompozitoriaus Eduardo Balsio dainų koncertą „Aš – senas jūrininkas“.

Šis koncertas – tai pirmasis šalyje teatro artistų ir tarptautinės jaunųjų menininkų rezidencijos „Išbandyk profesiją“ dalyvių bendras kūrybinis projektas, papildantis kompozitoriaus E. Balsio gimimo šimtmečiui skirtų renginių ciklą. Kartu tai pirmasis pajūrio teatro bandymas vasaros rezidencijoje sujungti būsimąją muzikantų ir teatralų kartą bei sudominti ją lietuviška muzika. Šis projektas žiūrovui buvo pristatytas Klaipėdoje, rugpjūčio 2 d. Prie vasaros projekto dalyvių specialiai šiam koncertui prisijungia styginių kvartetas „Art Vio“ bei dar keli žinomi atlikėjai, sustiprinsiantys instrumentinį ansamblį, kuriam diriguos Egidijus Miknius.

Išskirtiniame projekte dalyvavo tiek Lietuvos, tiek ir užsienio jaunieji dainininkai, muzikantai bei teatralai. Jaunuosius talentus vieningai koncertinei programai sutelkė savitu meniniu braižu garsėjanti režisierė Rūta Bunikytė.

Dvidešimto amžiaus antroje pusėje sukurtas E. Balsio dainų partitūras koncertui ruošia patyręs aranžuotojas – Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestro fleitininkas Rimantas Giedraitis. E. Balsio kūryba bus saikingai sušiuolaikinta ir pritaikyta jaunimo skoniui. Programoje skambės ne tik garsieji „Elektrėnų žiburiai“, bet ir kompozitoriaus dainos apie Klaipėdą, jūrą, kurių E. Balsio muzikiniame palikime gausu. Bus pristatyti ir rimtesni, rečiau atliekami E. Balsio vokaliniai kūriniai – pavyzdžiui, „Lakštingala negali nečiulbėti“.

Ypatingo „šarmo“ koncertui suteiks ir jį ves muzikologas Viktoras Gerulaitis. Koncertas bus įrašinėjamas Lietuvos radijo ir televizijos.

pagal KVMT informaciją