Indrė Baikštytė

I.Baikštytė – neabejotinas interpretacinių idėjų generatorius.

(E. Gedgaudas, 7 meno dienos)

Indrė Baikštytė – lietuvių kompozitoriaus Eduardo Balsio vaikaitė. Studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (profesorių O. Šteinberg, I. Armonienės, D. Balsytės, P. Geniušo klasėse), stažavo Berlyno menų universitete. 2015 m. pianistė LMTA įgijo Meno daktarės laipsnį.

I. Baikštytė yra daugiau nei dešimties respublikinių ir tarptautinių solo, koncertmeisterių bei kamerinių ansamblių konkursų laureatė. Pirmąsias premijas pianistė yra pelniusi ir kaip fortepijoninio trio „FortVio“ narė: 2006 m. Lietuvoje ir Austrijoje, 2008 m. – Rusijoje, 2012 m.– Lenkijoje ansamblis Tarptautiniame muzikos pedagogų konkurse laimėjo Grand Prix. 2015 m. pradžioje ansambliui paskirta Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Pianistė grojo solo su Lietuvos nacionaliniu, Kauno miesto simfoniniu, Lietuvos, Klaipėdos, Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, aktyviai bendradarbiauja su lietuvių bei užsienio instrumentininkais ir vokalistais. 2002-2003 m. ji buvo pakviesta dirbti koncertmeistere pedagoge Berlyno menų universiteto Vaizduojamojo meno fakulteto Dainavimo katedroje. Indrė yra koncertavusi daugelyje Europos šalių, taip pat Kanadoje, Rusijoje ir Izraelyje. Nuo 2009 metų yra kviečiama atlikti solo fortepijono partijas kameriniame orkestre “Kremerata Baltica” (įkūrėjas ir meno vadovas Gidonas Kremeris). Pianistė noriai atlieka ir propaguoja Lietuvos kompozitorių kūrybą, dalyvavo įrašant daugelio jų kompaktines plokšteles.

I. Baikštytė yra LMTA Kamerinio ansamblio ir Koncertmeisterio katedrų docentė ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos pedagogė bei Kamerinio ansamblio skyriaus vedėja.